Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
 Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації запрошує колег та всіх зацікавлених 9 лютого 2010 року разом із усіма європейськими країнами долучитись до відзначення Дня безпечного Інтернету!
Кожен рік в Україні зростає кількість Інтернет-користувачів, значну частку яких становлять діти. З одного боку зростає інформаційна культура користувачів, а з іншого – мережа Інтернет – це абсолютно неконтрольований інформаційний простір і все більшої актуальності набуває проблема безпеки дітей у віртуальному світі.
День безпечного Інтернету відзначається за ініціативою Єврокомісії в Україні, організатором виступає Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті (створена компанією «Майкрософт Україна» в 2008 р.). Проведення заходу має на меті привернути увагу суспільства до тих ризиків, на які можуть натрапити користувачі в Інтернеті, особливо діти та підлітки, поінформувати про те, як захистити себе від цих ризиків.
Вже 2 роки в Україні діє програма «Онляндія: безпека дітей в Інтернеті» компанії «Майкрософт Україна». Важливе значення мало відкриття в квітні 2008 р. в мережі Інтернет спеціального сайту «On-ляндія: безпечна веб-країна» (http://www.onlandia.org.ua/ukr/default.aspx).
 
Сайт, створений Коаліцією за безпеку дітей, містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано перелік посилань на корисні сайти для дітей та батьків, який постійно поповнюється. Користувачі ресурсу можуть також створити власну безпечну електронну скриньку, яка захищена від реклами, вірусів та несанкціонованих втручань.
В кінці 2009 року Міністерство освіти і науки України звернулось до всіх навчальних закладів України із листом-проханням (№ 1/9-916 від 28.12.09) підтримати програму «Онляндія: безпека дітей в Інтернеті» шляхом проведення 9 лютого 2010 року інформаційних заходів для батьків і дітей та відзначити цей день, як День безпечного Інтернету.
Крім того, в рамках святкування Дня безпечного Інтернету в Києві відбудеться конференція «Діти в Інтернеті: реальні загрози віртуального світу». До участі запрошуються батьки, яким небайдужа дана проблема, та ті, хто хоче дізнатись, як саме захистити свою дитину в сучасному віртуальному світі. Зареєструватися для участі в конференції можна за адресою в мережі Інтернет: http://www.onlandia.org.ua/ukr/safernet.aspx.
Питання захисту дітей та підлітків в мережі Інтернет потребує вирішення на всіх рівнях. Працівники сфери культури, перш за все, бібліотечні спеціалісти можуть суттєво вплинути на покращення «дитячого» сегменту мережі Інтернет, зокрема, через створення цікавих і розвиваючих Інтернет-ресурсів. Крім того, особливе значення для прищеплення культури користування мережею Інтернет дитині та підлітку має постійне навчання та консультування.

Долучіться до відзначення Дня безпечного Інтернету в Україні!

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?
 

Інше