Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
У школах Чехії вчитимуть писати тільки друкомУ Чехії новий навчальний рік почнеться з нового писання, а саме – друкованими літерами. Класичне красне писання з його єднальними лінями, яке панувало у чеських школах з ХІХ століття, має стати історією.

Класичне чеське писання зазнало змін уже в 30-х роках ХХ століття, коли вийшли зі вживання грубі єднальні лінії, що дозволило писати швидше, а заразом й більш недбало. "З часом, – каже графік Ян Солпера, коментуючи новацію міністерства освіти, – чехи писали дедалі недбаліше, і стало ясно, що нам доведеться перебрати досвід англосаксонських країн, де в усіх випадках вживалися друковані літери".
Радана Ленцова, чиє написання латинки рукою схвалено освітянами як взірець, обґрунтовує модернізацію тим, що сучасні діти постійно мають діло з комп’ютерними текстами, "есемесками", а відтак сприймають краснопис як щось екзотичне. На її переконання, стиль писання, якого досі навчала школа, більшості людей не знадоблявся і не знадобиться в житті.

Дехто з прихильників цієї "літерної реформи" зауважує, що в Чехії всі бюрократичні формуляри – анкети, рахунки, квитанції – давно заповнюються імітацією друкованого шрифту, а не скорописним письмом. Чи означає все мовлене, що в чеській освіті відбувається революція? На думку декана педагогічного факультету Радки Вілдової (Карлов університет), в жодному разі. Вона певна, що обидві моделі писання співіснуватимуть ще тривалий час. А поки нову модель вітають як фахівці, так і чеська громадськість.

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?
 

Інше