Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Польща посідає перше місце в Європі за доступністю вищих навчальних закладів, пише в середу польська газета "Річ Посполита", посилаючись на результати дослідження базованого в Брюсселі аналітичного центру "Лісабонська рада" (Lіsbon Councіl).

"Із всіх країн, які ми досліджували, саме в Польщі навчання й вступ до університету є найпростішим", - сказав Пауль Хофхайнц, глава "Лісабонської ради".

Однак, незважаючи на легкість і доступність навчання, серед європейських університетів польські займають одне з останніх місць за популярністю серед іноземних студентів. Меншою популярністю в Європі користуються тільки вищі навчальні заклади Угорщини.

За словами дослідників, це пояснюється тим, що випускники польських університетів не користуються активним попитом у роботодавців.

"Відомим недоліком польського навчання є невідповідність його програм ринку працевлаштування", - вважає професор Єжі Вожницьки, глава Ради ректорів польських ВНЗ.

Саме тому з кожним роком все більше молодих поляків їдуть із Польщі, віддаючи перевагу навчанню за кордоном. Так, Польща перебуває на шостій позиції за кількістю своїх студентів у британських університетах. За даними британського статистичного агентства з вищої освіти (Hіgher Educatіon Statіstіcs Agency - HESA), в 2006-2007 навчальному році в британських університетах налічувалося 6,77 тис. поляків, а роком раніше - 4,3 тисячі. Ще близько 14 тисяч молодих людей з Польщі вчаться в Німеччині.

"Половина випускників (польських) шкіл торік обрала навчання за кордоном", - говорить Альберт Стома, директор школи імені Миколи Коперника у Варшаві. Більшість випускників цієї школи зараз навчаються у Великій Британії, що займає першу позицію з популярності серед іноземних студентів.

Відповідно до проведеного дослідження, кращі системи навчання використовують вищі навчальні заклади Австралії, Великої Британії та Данії, а найменш ефективні - у Німеччині, Австрії та Іспанії.

За матеріалами: РИА "Новости"

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?
 

Інше