Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Нещодавно Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук звернувся до ректорів ВНЗ з ініціативою розпочати кампанію з популяризації української мови в університетах і запропонував "перехресний" обмін викладачами та студентами між вищими навчальними закладами. Так, за задумом міністра освіти, львівські професори викладатимуть у донецьких інститутах, а франківські студенти складатимуть заліки в одеських університетах. "Ефект" присутності в мовному середовищі дозволить краще вивчити українську і подолати смугу мовного відчуження та бар’єрів.

"Позиція Міністерства освіти і науки прозора і зрозуміла: в ХХІ сторіччі українська мова повинна стати повноцінною мовою освіти та науки, а не залишатися на узбіччі. В жодній країні світу ви не знайдете прикладів такого прямолінійного ігнорування державної мови в системі освіти та науки, як в Україні. І я думаю, що вже найближчим часом потреба студентів володіти державною мовою все-таки переважить небажання окремих викладачів переходити на викладання державною мовою", - зауважив Іван Вакарчук.

У статті, розміщеній на сайті МОН Ви можете докладніше дізнатися про зміст та перспективи ініціативи міністра освіти, а також про те, чи готові вищі навчальні заклади "заговорити" українською; як стимулювати співпрацю між ВНЗ; про Болонський процес в Україні; про "економічні" аспекти реалізації "мовної" програми та про реакцію ректорів на ініціативу міністра освіти України.

За матеріалами: МОН Украины

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?
 

Інше