Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Студенти, що навчаються на контрактній основі і не мають можливості заплатити за своє навчання, можуть взяти кредит у Міністерства освіти. Студентів, що не можуть оплачувати за навчання за контрактом стає в Україні все більше. За даними Міносвіти, більше 1,5 млн українських студентів здобувають освіту в навчальних закладах на платній основі.

Причиною неплатоспроможності при оплаті навчання стала криза в країні. У деяких студентів батьки потрапили під скорочення або їм була зменшена заробітна плата. У інших - заморожені депозити.

Про існування проблеми несплати серйозно замислилися в Міністерстві освіти і науки. "Поки випадків неоплати не дуже багато, але в найближчому майбутньому ми чекаємо хвилю невиплат за навчання через кризу", - повідомив заступник директора департаменту вищої освіти Юрій Коровайченко.

Правда, у ВНЗ радять не хвилюватися завчасно. Ректор Інституту журналістики Київського національного університету імені Т.Шевченко Володимир Різун радить у разі виникнення подібних проблем, не тягнути і звертатися до нього.

"Потрібно написати заяву з проханням про відстрочення або переведення на бюджет. Кожен випадок ми розглянемо окремо, але у студента обов'язково повинна бути довідка з банку про заморожений депозит або з роботи батьків про ліквідацію фірми або скорочення зарплат. Студент не може не платити без пояснень, адже ми теж повинні виплачувати, наприклад, зарплати викладачам", - пояснює нам ректор Інституту журналістики.

У НАУ також підтвердили, що вже є випадки, коли контрактники не можуть платити за навчання. "Але ми можемо дати відстрочення до закінчення дії депозиту або перевести людину на бюджет, - пояснює нам ректор університету Микола Кулик. - А ще студент може десь підробляти і платити за навчання. Наприклад, літом багато вільних місць в Борисполі, там непогано платять".

Коровайченко радить при виникненні у студентів проблем з оплатою відразу звертатися до керівництва ВНЗ. "Можливий варіант - взяти у міністерства пільговий кредит під 3% на 15 років. Якщо людина поїде працювати в сільську місцевість, вона його взагалі не повертає. Минулого року нам дали на це 15 мільйонів гривень. Скільки буде цього року, поки що невідомо, але, не дивлячись на кризу, вони точно будуть", - завірив Коровайченко.

За матеріалами: Сегодня

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?
 

Інше