Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Міністерство освіти і науки зобов'язало підконтрольні йому вищі навчальні заклади делегувати спостерігачів для роботи на пунктах зовнішнього незалежного оцінювання. Такими спостерігачами можуть бути проректори, декани та завідувачі кафедр. Про це йдеться у новому наказі Міністра освіти і науки "Про спостерігачів від вищих навчальних закладів, підпорядкованих МОН, у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання", повідомляє Інформаційний центр незалежного оцінювання.

За рішенням міністерства, участь керівного складу університетів у спостереженні за зовнішнім незалежним оцінюванням (ЗНО) є обов'язковою. Керівники вищих закладів освіти І-ІV рівнів акредитації до 10 квітня 2009 року мають визначити та подати списки осіб, які будуть задіяні у спостереженні за ЗНО. Згідно з міністерським наказом, який є у розпорядженні Інформаційного центру незалежного оцінювання, робота спостерігачів від ВНЗ буде забезпечуватися коштом самих вищих навчальних закладів. Всього вітчизняні ВНЗ повинні делегувати на пункти тестування у 2009 році 3952 спостерігача.

Український центр оцінювання якості освіти своєю чергою повинен розробити пам’ятки для спостерігачів з ВНЗ, провести протягом квітня 2009 року регіональні інструктивні наради та забезпечити представників університетів відповідними посвідченнями.

Вузівські контролери, відповідно до наказу, зобов’язані у триденний термін після проведення тестувань надіслати Українському центру оцінювання якості освіти письмові звіти за спеціально затвердженою формою, в якій міститимуться питання щодо наявності 15 найтиповіших форм порушень встановленої процедури проведення тестувань.

Нагадуємо, що в Україні вже другий рік поспіль успішне проходження зовнішнього незалежного оцінювання є обов’язковою умовою для усіх абітурієнтів вітчизняних ВНЗ незалежно від форм власності та навчання. Цього року сесія незалежного тестування з 8 предметів пройде в період з 6 травня по 5 червня. Для участі в ній зареєструвалося 461 тис. 981 охочих.

Крім того, Український центр оцінювання якості освіти вже видав посвідчення 3 тис. 412 громадським спостерігачам, які представляють громадські організації та батьківські комітети. Процес їх реєстрації триває до 5 травня 2009 року.

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?