Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Міністерство освіти і науки зобов'язало підконтрольні йому вищі навчальні заклади делегувати спостерігачів для роботи на пунктах зовнішнього незалежного оцінювання. Такими спостерігачами можуть бути проректори, декани та завідувачі кафедр. Про це йдеться у новому наказі Міністра освіти і науки "Про спостерігачів від вищих навчальних закладів, підпорядкованих МОН, у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання", повідомляє Інформаційний центр незалежного оцінювання.

За рішенням міністерства, участь керівного складу університетів у спостереженні за зовнішнім незалежним оцінюванням (ЗНО) є обов'язковою. Керівники вищих закладів освіти І-ІV рівнів акредитації до 10 квітня 2009 року мають визначити та подати списки осіб, які будуть задіяні у спостереженні за ЗНО. Згідно з міністерським наказом, який є у розпорядженні Інформаційного центру незалежного оцінювання, робота спостерігачів від ВНЗ буде забезпечуватися коштом самих вищих навчальних закладів. Всього вітчизняні ВНЗ повинні делегувати на пункти тестування у 2009 році 3952 спостерігача.

Український центр оцінювання якості освіти своєю чергою повинен розробити пам’ятки для спостерігачів з ВНЗ, провести протягом квітня 2009 року регіональні інструктивні наради та забезпечити представників університетів відповідними посвідченнями.

Вузівські контролери, відповідно до наказу, зобов’язані у триденний термін після проведення тестувань надіслати Українському центру оцінювання якості освіти письмові звіти за спеціально затвердженою формою, в якій міститимуться питання щодо наявності 15 найтиповіших форм порушень встановленої процедури проведення тестувань.

Нагадуємо, що в Україні вже другий рік поспіль успішне проходження зовнішнього незалежного оцінювання є обов’язковою умовою для усіх абітурієнтів вітчизняних ВНЗ незалежно від форм власності та навчання. Цього року сесія незалежного тестування з 8 предметів пройде в період з 6 травня по 5 червня. Для участі в ній зареєструвалося 461 тис. 981 охочих.

Крім того, Український центр оцінювання якості освіти вже видав посвідчення 3 тис. 412 громадським спостерігачам, які представляють громадські організації та батьківські комітети. Процес їх реєстрації триває до 5 травня 2009 року.

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?
 

Інше