Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Організація туристичних походів із школярами

 (МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ) 


Гуменюк Р.Я.,

 педагог-організатор

Новомильської ЗОШ І-ІІ ступенів,

Здолбунівського району, 

Рівненської області

 


Від автора

Шановний колего!

Коли  при згадці  про похід у твоїх вихованців спалахують радісні іскорки в очах, коли протягом навчального року вони декілька разів перепитують про те, чи відбудеться літня мандрівка; а сам ти  зберігаєш стінгазету із фоторепортажем біля свого робочого місця,  і теплі спогади про похід щоразу гріють душу; коли поглянувши на фото,  не можеш стриматися від посмішки і згадуєш сміх, веселощі і курйозні випадки,-  значить, душа твоя знову  прагне того оточення, тих пригод, які відбувалися під час минулої мандрівки, а серце б’ється в унісон з дитячими серцями. І ти з впевненістю  можеш відповісти: «Так, цьогорічний похід знову буде!»

Не варто боятися організації походів із школярами, але слід усвідомлювати,  що кожен похід - величезна відповідальність вчителя, а ще: переживання, тривога і непередбачувані ситуації… Але все це- маленька краплина  у морі вдячної дитячої радості, яку ти пронесеш через все своє життя.  Тому варто цікавитись, учитись і діяти. Варто спробувати!

 Зміст:

До початку походу

 1. Основна мета і завдання походів
 2. Вимоги до учасників походів та комплектування туристичної групи
 3. Маршрутні документи
 4. Розподіл обов’язків у поході
 5. Спорядження 
 6. Кошторис походу

Під час походу

 1. Безпека в туристичних походах
 2. Основні правила техніки безпеки туристів 
 3. Обов’язки учасників походу
 4. Вибір маршруту ас походу
 5. Орієнтування на маршруті
 6. Туристичний бівуак і харчування в поході

Ігри та розваги в поході

 1. Клятва туриста
 2. Гра  «Вартова башня»
 3. Роззяви
 4. У ведмедя у бору
 5. Сирена
 6. М'яч - сусідові
 7. Бій півнів
 8. Дубе-дубок, виручай, дружок!
 9. Підсічка
 10. Спритна акула
 11. Картопля
 12. Вибивалки

Після походу

 1. Підведення підсумків походу
 2. Дії керівника після проведення походу

Додатки

 


Вступ

Кожна дитина змалку мріє про мандрівку. Хочеться пізнати дороги рідного краю, вивчити місцевість, оглянути історичні пам’ятки, почути нові легенди тощо. Можна вивчати місцевість за підручниками, можна познайомитися з нею через вікно поїзда, або прочитати інформацію в Інтернеті…Шляхів вивчення є багато, але якщо ви хочете залишити глибокі та незабутні враження у дитячій душі, допомогти вихованцям полюбити і пізнати рідну землю по-справжньому, — вирушайте в туристичний похід, в захоплюючу мандрівку лісовими і польовими стежками. 

Для більшості наших освічених сучасних дітей, які мають все матеріальне для всебічного розвитку ( вишукані іграшки, енциклопедії, тощо) і проводять дуже багато часу біля телевізора і комп‘ютера, не вистачає елементарного – повноцінного активного відпочинку для відновлення фізичних і моральних сил. Звідси бере початок  ряд хвороб, і звідси -  нестача «живого» спілкування з ровесниками.  Всі погодяться з тим, що безперечно, найбільш корисним для здоров’я  дитини є активний відпочинок на свіжому повітрі: пішохідні, велосипедні чи лижні мандрівки, купання і рухливі ігри…

Одна з форм активного відпочинку школярів - туристичний похід, який є надзвичайно творчим процесом. Адже, перш ніж вирушити у подорож, туристи складають карту маршруту, готують спорядження, розподіляють між собою доручення. А під час самого походу панує своєрідний психологічний клімат у групі, чуття єдиної родини, коли  «Один- за всіх і всі- за одного». Крім того, діти вчаться господарювати, куховарити, а ще: співають, малюють, фотографують, граються… Таким чином, туристичні походи сприяють всебічному, фізичному розвитку та оздоровленню. У походах школярі загартовуються, а спільна колективна праця, подолання  перешкод, виробляють у школярів відповідальність, розвивають кмітливість та  ініціативність, вміння орієнтуватися у складних умовах.

 

Завантажити: Гуменюк Р. Я. Організація туристичних походів із школярами: Методичні рекомендації (Документ Word)

 

Література


 1. Закон України «Про туризм»
 2. Правила проведення туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю України  (наказ МО України № 96 від 06.04.1999 р.); Збірник наказів МО України №1 січень 2007 р.

3.  Алешин В.М., Серебреников А.В. Туристская топография. -  М.: 1995.

4. Грабовський Ю.А., Скалій О.В. Спортивний туризм.- Тернопіль:        Навчальна книга- Богдан, 2009.

5.Зубалій М.Д., Петровський В.С. Пішохідний і лижний туризм. – Київ:   Здоров‘я, 1984.

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?
 

Інше