Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
 Возможно, формат этой картинки не поддерживается браузером.Студентські та молодіжні організації країни вимагають від Президента, Прем’єр-міністра  та Міністра освіти і науки повного призупинення дії постанови № 369 та розпорядження № 416-р Кабінету Міністрів, а також наполягають на проведенні консультацій з молоддю з приводу значених документів. Проте згоди на повноформатні перемовини влада поки не дає.

Нагадаємо, що постанова та розпорядження Кабміну узаконюють низку платних послуг у державних закладах освіти та значно скорочують державне замовлення у вищих навчальних закладах. Ці освітянські ініціативи викликали неабиякий спротив студентських та молодіжних організацій. На їхню думку, зазначені документи загрожують збільшити рівень корупції у сфері освіти та збільшити рівень злочинності серед молоді. Молоді лідери вважають, що рішення уряду суперечить статті 53 Конституції України в частині гарантій громадянам безплатно отримувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі та статті 42 Закону <<Про освіту>>. Днями Указ Президента призупинив дію деяких положень постанови N 369, але це не влаштувало молодь, оскільки попередні вимоги були задовільнені лише частково. Зокрема, продовжують бути чинними норми про введення плати за відпрацювання студентами практичних, лабораторних і семінарських занять з дисциплін, пропущених без поважних причин. На думку молодіжних лідерів, ці норми є нічим іншим як легалізацією корупції у сфері освіти.

<<Визнання законності тих чи інших положень постанови ще не свідчить про їх прийнятність для держави і суспільства в цілому,>> – прокоментувала ситуацію Голова підкомітету з питань базової освіти парламентського Комітету з питань науки і освіти Леся Оробець. – <<Не секрет, що в громадськості є чималі заперечення і до низки положень, які зберегли чинність, – з огляду на їх відповідність державним інтересам, вимогам моралі, соціальної справедливості тощо. Найбільше вражає їх <<загостреність>> на латання бюджетних дірок за рахунок студентства  – соціальної верстви, що переважно не має власних доходів. Це аморально, жорстоко і безглуздо. Тим паче, що студенти не мають жодного стосунку до розвалу економіки та бюджетних негараздів.>>

Микола Фоменко, начальник відділу моніторингу вищої освіти Міністерства освіти та науки, пообіцяв вчора під час Круглого столу  в Інформаційному агентстві УНІАН, що консультації зі студентськими та молодіжними організаціями проведені будуть. Проте стосуватимуться не доцільності введення зазначених освітянських ініціатив Кабміну, а процедури набрання чинності цих ініціатив.

 
<<Наказу Міністерства освіти про порядок набрання чинності цими постановами ще немає. На сьогодні цей документ ще опрацьовується, вивчається. Я думаю, що процедура набрання чинності цією постановою буде відпрацьована з участю громадської студентської ради,>> – заявив він, а також додав, що Міністерство не прогнозує суттєвої напруги через рішення про скорочення державного замовлення.

 
Як зазначила сама молодь та присутні журналісти, формат та справедливість результатів будь-яких консультацій цілком залежатиме від єдності та активності студентських і молодіжних організацій.

 
Наприкінці Круглого столу <<Освітянські реформи Кабміну: узаконення корупції чи суспільна необхідність?>> молодь підписала спільне звернення до Віктора Ющенко, Юлії Тимошенко та Івана Вакарчука. Таким чином сьогодні задля призупинення дії освітянських ініціатив до проведення повноформатних консультацій з молоддю об’єдналися: Всеукраїнська студентська рада при Міністерстві освіти і науки України, ВМГО <<Українська асоціація студентського самоврядування>>, Студентська Рада міста Києва, ВМГО <<Студентська платформа>>, ВМГО <<Національний студентський союз України>>, громадська ініціатива <<Студентський захист>>, сітка незалежних студентських профспілок <<Пряма дія>>, Міжнародна федерація студентів медичних вищих навчальних закладів, Студентська рада Закарпатської області,  Громадянська кампанія <<Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає!>>, ВМГО <<Молодий народний рух>>, ВМГО <<Національний альянс>>, ВМГО <<Молода Просвіта>>, ВМГО <<Фундація регіональних ініціатив>>, Кіровоградські обласні молодіжні організації <<Молоді медики>> та <<Молодь разом>>, Молодіжна рада міста Бердянськ, Харківська молодіжна рада, Луганська обласна молодіжна організація <<Молодіжний центр регіонального співробітництва>>, Громадська організація <<Варта>>, Ліга політологів-міжнародників <<Дипкорпус>>, Громадянський рух <<Чиста Україна>>, Громадська ініціатива Центр інтеграції кримсько-татарської молоді в європейську Україну, студентські ради інших міст, областей та вищих навчальних закладів. Наприкінці Круглого столу <<Освітянські реформи Кабміну: узаконення корупції чи суспільна необхідність?>> молодь підписала спільне звернення до Віктора Ющенко, Юлії Тимошенко та Івана Вакарчука.


 
Постанову № 369 та розпорядження № 416-р Кабінету Міністрів можна завантажити тут:
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=369-2009-%EF
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=416-2009-%F0
 
Указ Президента № 285/2009 можна завантажити тут:
http://www.president.gov.ua/documents/9256.html

За матеріалами: Фундації регіональних ініціатив

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?
 

Інше