Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
 Возможно, формат этой картинки не поддерживается браузером.Студентські та молодіжні організації країни вимагають від Президента, Прем’єр-міністра  та Міністра освіти і науки повного призупинення дії постанови № 369 та розпорядження № 416-р Кабінету Міністрів, а також наполягають на проведенні консультацій з молоддю з приводу значених документів. Проте згоди на повноформатні перемовини влада поки не дає.

Нагадаємо, що постанова та розпорядження Кабміну узаконюють низку платних послуг у державних закладах освіти та значно скорочують державне замовлення у вищих навчальних закладах. Ці освітянські ініціативи викликали неабиякий спротив студентських та молодіжних організацій. На їхню думку, зазначені документи загрожують збільшити рівень корупції у сфері освіти та збільшити рівень злочинності серед молоді. Молоді лідери вважають, що рішення уряду суперечить статті 53 Конституції України в частині гарантій громадянам безплатно отримувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі та статті 42 Закону <<Про освіту>>. Днями Указ Президента призупинив дію деяких положень постанови N 369, але це не влаштувало молодь, оскільки попередні вимоги були задовільнені лише частково. Зокрема, продовжують бути чинними норми про введення плати за відпрацювання студентами практичних, лабораторних і семінарських занять з дисциплін, пропущених без поважних причин. На думку молодіжних лідерів, ці норми є нічим іншим як легалізацією корупції у сфері освіти.

<<Визнання законності тих чи інших положень постанови ще не свідчить про їх прийнятність для держави і суспільства в цілому,>> – прокоментувала ситуацію Голова підкомітету з питань базової освіти парламентського Комітету з питань науки і освіти Леся Оробець. – <<Не секрет, що в громадськості є чималі заперечення і до низки положень, які зберегли чинність, – з огляду на їх відповідність державним інтересам, вимогам моралі, соціальної справедливості тощо. Найбільше вражає їх <<загостреність>> на латання бюджетних дірок за рахунок студентства  – соціальної верстви, що переважно не має власних доходів. Це аморально, жорстоко і безглуздо. Тим паче, що студенти не мають жодного стосунку до розвалу економіки та бюджетних негараздів.>>

Микола Фоменко, начальник відділу моніторингу вищої освіти Міністерства освіти та науки, пообіцяв вчора під час Круглого столу  в Інформаційному агентстві УНІАН, що консультації зі студентськими та молодіжними організаціями проведені будуть. Проте стосуватимуться не доцільності введення зазначених освітянських ініціатив Кабміну, а процедури набрання чинності цих ініціатив.

 
<<Наказу Міністерства освіти про порядок набрання чинності цими постановами ще немає. На сьогодні цей документ ще опрацьовується, вивчається. Я думаю, що процедура набрання чинності цією постановою буде відпрацьована з участю громадської студентської ради,>> – заявив він, а також додав, що Міністерство не прогнозує суттєвої напруги через рішення про скорочення державного замовлення.

 
Як зазначила сама молодь та присутні журналісти, формат та справедливість результатів будь-яких консультацій цілком залежатиме від єдності та активності студентських і молодіжних організацій.

 
Наприкінці Круглого столу <<Освітянські реформи Кабміну: узаконення корупції чи суспільна необхідність?>> молодь підписала спільне звернення до Віктора Ющенко, Юлії Тимошенко та Івана Вакарчука. Таким чином сьогодні задля призупинення дії освітянських ініціатив до проведення повноформатних консультацій з молоддю об’єдналися: Всеукраїнська студентська рада при Міністерстві освіти і науки України, ВМГО <<Українська асоціація студентського самоврядування>>, Студентська Рада міста Києва, ВМГО <<Студентська платформа>>, ВМГО <<Національний студентський союз України>>, громадська ініціатива <<Студентський захист>>, сітка незалежних студентських профспілок <<Пряма дія>>, Міжнародна федерація студентів медичних вищих навчальних закладів, Студентська рада Закарпатської області,  Громадянська кампанія <<Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає!>>, ВМГО <<Молодий народний рух>>, ВМГО <<Національний альянс>>, ВМГО <<Молода Просвіта>>, ВМГО <<Фундація регіональних ініціатив>>, Кіровоградські обласні молодіжні організації <<Молоді медики>> та <<Молодь разом>>, Молодіжна рада міста Бердянськ, Харківська молодіжна рада, Луганська обласна молодіжна організація <<Молодіжний центр регіонального співробітництва>>, Громадська організація <<Варта>>, Ліга політологів-міжнародників <<Дипкорпус>>, Громадянський рух <<Чиста Україна>>, Громадська ініціатива Центр інтеграції кримсько-татарської молоді в європейську Україну, студентські ради інших міст, областей та вищих навчальних закладів. Наприкінці Круглого столу <<Освітянські реформи Кабміну: узаконення корупції чи суспільна необхідність?>> молодь підписала спільне звернення до Віктора Ющенко, Юлії Тимошенко та Івана Вакарчука.


 
Постанову № 369 та розпорядження № 416-р Кабінету Міністрів можна завантажити тут:
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=369-2009-%EF
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=416-2009-%F0
 
Указ Президента № 285/2009 можна завантажити тут:
http://www.president.gov.ua/documents/9256.html

За матеріалами: Фундації регіональних ініціатив

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?