Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
 Сьогодні, 21 травня, презентовано результати рейтингу українських ВНЗ Компас-2009, ініційованого компанією СКМ за підтримки Фонду Ріната Ахметова Розвиток України, у партнерстві з журналом Корреспондент і щоденною газетою Сегодня. Проект Рейтинг ВНЗ Компас реалізувала компанія СКМ у рамках програми Сучасна освіта, яка є невід'ємною частиною корпоративної соціальної відповідальності групи СКМ. Бюджет загальнонаціонального рейтингу ВНЗ Компас - 2009 склав близько 150 тисяч доларів США.

Як повідомляється, рейтинг оцінює практичну цінність знань і навичок, які дають українські ВНЗ своїм студентам. При складанні рейтингу враховувалася думка роботодавців, випускників ВНЗ та експертів.

Учасниками рейтингу ВНЗ Компас-2009 стали 234 українських ВНЗ 3-4 рівня акредитації, що готують бакалаврів, спеціалістів і магістрів за п'ятьма напрямками, найбільш затребуваним реальним сектором економіки: бізнес-економічні спеціальності, юриспруденція, інженерно-технічні спеціальності, інформаційні технології (IT), архітектура/будівництво.

"Україні потрібні професіонали, без цього економічна стабільність і зростання в нашій країні неможливі. Напередодні вступної кампанії абітурієнти та їх батьки отримали практичний посібник з вибору ВУЗу. Для ВНЗ цей рейтинг - можливість поглянути на себе очима ринку праці, побачити і зрозуміти свої сильні та слабкі сторони", - зазначила директор по зв'язках з громадськістю та комунікацій компанії СКМ Наталя Ємченко.

"Це ще важливіше зараз, коли в галузі освіти стрімко йдуть процеси глобалізації. Думаю, що вже через кілька років наші ВНЗ будуть конкурувати за студентів не між собою, а з західними університетами. Це стане новим викликом і новою можливістю і для ринку праці, і для ринку освіти України. І всі ми просто зобов'язані бути готовими гідно прийняти виклик і максимально використати цю можливість", - додала вона.

Результатом дослідження став загальнонаціональний рейтинг, а також п'ять галузевих та чотири регіональних рейтинги. Лідерами національного рейтингу стали ВНЗ Києва, Донецька, Львова та Харкова.

У результаті, перше місце в національному рейтингу поділили між собою Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут і Київський національний університет імені Шевченка. Другий рядок у рейтингу зайняв Національний університет Києво-Могилянська академія.

Третє місце завоював Донецький національний технічний університет і Київський національний економічний університет ім. Гетьмана. На четвертому рядку розташувався Національний університет Львівська політехніка, а на п'яте місце автори дослідження поставили Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут і Київський національний університет будівництва та архітектури.

Повна версія рейтингу буде доступна для ознайомлення з 25 травня 2009 року на офіційному сайті проекту (www.yourcompass.org).

"Ми поставили перед собою складне завдання: створити простий, зрозумілий і зручний у використанні популярний рейтинг, найкращий в Україні, який водночас був би абсолютно науковим і максимально достовірним. Думаю, ми змогли виконати її. Хочу зазначити, що результати Компас-2009 відрізняються від результатів пілотного рейтингу. Ці відмінності пояснюються, перш за все, вдосконаленням методики. У майбутньому кардинально змінювати методику ми не будемо", - додала Ємченко.

У вдосконаленні методики рейтингу ВНЗ Компас-2009 брали участь провідні експерти Академії педагогічних наук України, Міністерства освіти і науки України, Світового Банку, Інформаційного центру БЕСТ, а також Фонду Ефективне управління. Укладачем рейтингу Компас другий рік поспіль виступає Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

"Мета нашого починання та проекту СКМ збігалися з самого початку. І ми, і СКМ хотіли, щоб абітурієнти вибирали ВНЗ, ґрунтуючись не на формальних, а на реальних показниках якості освіти. У цьому році ми вирішили об'єднати свої зусилля з СКМ, щоб надати нашим читачам таку можливість", - заявив головний редактор журналу Корреспондент Віталій Сич.

Основні результати рейтингу Компас будуть опубліковані в журналі Кореспондент і в газеті Сегодня 22 травня 2009 року.

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?
 

Інше