Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

 У Криму повинна розпочатися кампанія з переведення шкіл на українську мову викладання, як це було в Миколаєві, де напередодні розпаду Радянського Союзу не було жодної української школи, а сьогодні таких 70%. Про це заявив Сергій Савченко, глава Кримського відділення Всеукраїнського товариства "Просвіта".

 

"Для того, щоб перевести школи Криму на українську мову навчання, досить з нового навчального року в перший клас набрати учнів з українською мовою навчання. Наприклад, в 1989 році, коли в Миколаєві не було жодної школи з українською мовою викладання, кращу школу міста - фізико-математичну, перевели на українську мову навчання. Ось це був державницький підхід. На сьогоднішній день в Миколаєві 70% шкіл з українською мовою навчання. А в Сімферополі, я це їм неодноразово в очі говорив, діють проти дітей", - сказав Сергій Савченко.

"За переписом у Криму є близько сотні населених пунктів, де більшість складають етнічні українці. Там можна хоч завтра перевести на українську мову навчання, але цього не роблять", - відзначає Савченко.

За матеріалами: Новый регион 2

Вашу публікацію на сайті може засвідчити Сертифікат

mini

Революція гідності. Війна. Рівненщина

Сайт пам'яті загиблих
Революція гідності. Війна. Рівненщина

Опитування

Які джерела електронних ресурсів Ви використовуєте найчастіше?
 

Інше