FORGOT YOUR DETAILS?

Субота, 17 Жовтень 2020 / Published in Новини

Міністерством освіти і науки України надано гриф “Рекомендовано” програмному забезпеченню ActivInspire (створення та проведення інтерактивних уроків), яке вже широко використовується та схвалено вчителями в усьому світі. На честь цієї події оголошено всеукраїнський конкурс для практикуючих вчителів навчальних закладів всіх рівнів – “Найкращий інтерактивний урок”.
Метою конкурсу є створення сучасних, актуальних до навчальної програми та цікавих інтерактивних уроків у програмному забезпеченні  ActivInspire безкоштовно. Кожен учасник конкурсу зробить великий внесок у створення цікавого сучасного україномовного освітнього контенту. Тим самим впливаючи на покращення якості освітнього процесу в Україні. Вчителі зможуть покращити свої навички у користування програмним забезпеченням по створенню та проведенню інтерактивних уроків, отримати визнання та заохочуючи подарунки. Розробник найкращого уроку за версією відкритого голосування та думкою журі отримує додатковий подарунок – сучасний ноутбук. Конкурс проводиться в динамічному форматі, реєстрація та прийом робіт до 25 жовтня.
Офіційна сторінка та положення про конкурс – за посилання https://prometheanworld.com.ua/konkurs-dlya-vchyteliv-najkrashhyj-interaktyvnyj-urok/
Дякуємо за активну участь у розвитку української освіти та бажаємо успіхів!

Неділя, 11 Жовтень 2020 / Published in Новини

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив тестові завдання, які виконували вчителі початкових класів на сертифікації у минулому та цьому роках.   Завдання оприлюднили на сайті центру.

“У процесі підготовки до тестування 2020 року враховано окремі зауваги щодо візуального оформлення та змістового наповнення матеріалів тестового зошита, висловлені учасниками / учасницями сертифікації 2019 рокуНаразі триває етап вивчення практичного досвіду учасників / учасниць сертифікації 2020 року”, – зазначили у відомстві. Ознайомитись із завданнями можна в документі нижче:

https://nus.org.ua/news/sertyfikatsiya-vchyteliv-dyvitsya-testovi-zavdannya/

Неділя, 11 Жовтень 2020 / Published in Новини, цікаво знати

Сьогодні світ зіштовхнувся із серйозним супротивником – коронавірусом нового типу.
Важливо, аби школярі також розуміли серйозність захворювання та знали, як діяти під час пандемії.
У межах спільного проєкту з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, ГО “Смарт освіта” разом із біологинею та вчителькою-методисткою Інною Дьоміною розробили для вас цей урок, аби дати дітям необхідні знання та навчити відрізняти правду від міфів.

https://nus.org.ua/covid19/

Неділя, 11 Жовтень 2020 / Published in Новини, цікаво знати

Кабмін затвердив новий Державний стандарт базової освіти. Поки уряд не оприлюднив фінальну версію, проте є проєкт документу, розміщений у порядку денному засідання.

“Нова українська школа” відповідає на головні запитання про новий стандарт.

– Навіщо потрібен новий стандарт базової освіти?

– Які компетентності передбачено?

– Чи правда, що тепер у 5-9 класах будуть лише інтегровані курси?

– Що планується далі?

– Чи буде якась гнучкість для шкіл і вчителів?

 https://nus.org.ua/questions/novyj-osvitnij-standart-dlya-5-9-klasiv-shho-tse-za-dokument-i-shho-vin-zminyuye/

Неділя, 11 Жовтень 2020 / Published in Новини

У Міністерстві освіти і науки прогнозують, що у майбутньому «чисті» гуманітарні спеціальності відійдуть на другий план, а технічні та інженерні, навпаки, будуть найбільш потрібними. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти, з посиланням на слова т.в.о. міністра Сергія Шкарлета.

Натомість т.в.о. міністра освіти і науки наголосив, що професії, пов’язані із забезпеченням здоров’я, навчанням, наданням індивідуальних послуг, творчістю залишаться актуальними, оскільки не можуть бути заміщені автоматизованими системами навіть із використанням штучного інтелекту. «Водночас зростає потреба у фахівцях біологічного напрямку, особливо у сфері біоінженерії, біотехнологій, фармації тощо. Ці тенденції вимагають посилення природничо-наукової підготовки майбутніх фахівців разом із набуттям ними ІТ-навичок», – зазначив т.в.о. міністра освіти і науки.

https://osvita.ua/vnz/76955/

Неділя, 11 Жовтень 2020 / Published in Новини

Педагогів, які мають досвід роботи у сфері освіти, запрошують узяти участь у конкурсному відборі регіональних експертів з оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти ECERS-3. 

Про це повідомляє Український інститут розвитку освіти.

Переможці конкурсного відбору пройдуть навчання за участю національних експертів ECERS-3 та отримають методичні рекомендації.

Учасники мають подати онлайн-анкету, резюме, а також рекомендаційний і мотиваційний листи на електронну адресу ecers.uied@gmail.com із зазначенням теми листа «Регіональний експерт «ECERS-3».

https://osvita.ua/school/76954/

Неділя, 11 Жовтень 2020 / Published in Новини

Тимчасово виконуючий обов’язки міністра освіти і науки закликав заклади освіти перейти у режим дистанційного навчання впродовж двох наступних тижнів.

Про це Сергій Шкарлет написав у своїй сторінці в Telegram у суботу, 10 жовтня у звязку із стрімким поширенням коронавірусної хвороби.

За його словами, Міністерство освіти спільно з МОЗ постійно моніторять ситуацію з поширення коронавірусної хвороби, зокрема і в закладах освіти.

«Прохання не тільки як керівника Міністерства освіти і науки, а як батька –  знайти можливість організувати на наступні два тижні дистанційне навчання для наших дітей», – наголосив Шкарлет.
https://osvita.ua/school/76959/

Неділя, 11 Жовтень 2020 / Published in Новини

Міністерство освіти на початку тижня надішле у регіони лист з рекомендаціями щодо переходу закладів освіти на дистанційне навчання. Натомість відомство не буде змушувати запроваджувати дистанційну освіту.  Про це в коментарі РБК-Україна сказав в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, рекомендаційний лист в першу чергу стосуватиметься «помаранчевих» зон карантину та регіонів, у яких спостерігається складна ситуація з поширенням коронавірусу. «Ми, звичайно ж, будемо офіційно рекомендувати або змішану форму, або повністю дистанційну. Не наказувати, а рекомендувати… Ми нікого не можемо примусити, яку форму навчання застосувати. Вже ж давно здійснилася децентралізація», – сказав Шкарлет.

https://osvita.ua/school/76960/

 

Четвер, 01 Жовтень 2020 / Published in Новини, цікаво знати

З’явилась електронна версія другої частини підручника з математики для 4-х пілотних класів видавництва “Ранок”.

Всього є три частини підручника. Ознайомитись із другою можна тут

https://nus.org.ua/articles/do-uvagy-vchyteliv-pidruchnyk-z-matematyky-dlya-4-h-pilotnyh-klasiv-chastyna-2/

 

Понеділок, 21 Вересень 2020 / Published in Інклюзія, Новини
Порошенко М. А.
Інклюзивна освіта: навчальний посібник. – Київ :
ТОВ «Агентство «Україна», 2019. – 300 с.
У навчальному посібнику розкрито концептуальні засади інклюзивної освіти, міжнародне
і національне законодавство з розвитку інклюзивної освіти, зарубіжний досвід впровадження
інклюзивної освіти, державно-громадське управління інклюзивною освітою. Особлива увага
відведена питанню навчання дитини з особливими освітніми потребами в системі закладів
загальної середньої освіти.
Останній розділ навчального посібника присвячений підготовці майбутніх педагогів
з оволодіння знаннями й уміннями щодо технологій організації освітнього процесу учнів з
особливими освітніми потребами. У навчальному посібнику розміщено словник термінів і
понять, які стосуються інклюзивної освіти, а також додатки, таблиці та схеми, які покликані
допомогти у засвоєнні матеріалу.
Навчальний посібник адресовано студентам закладів вищої педагогічної освіти і слухачам
системи післядипломної педагогічної освіти з метою створення умов для подальшого розвитку
інклюзивної освіти в Україні.
Посібник підготовлено за підтримки Міжнародного фонду

https://mon.gov.ua/storage/app/media/inkluzyvne-navchannya/posibniki/inklyuziyavnz.pdf

TOP