FORGOT YOUR DETAILS?

Субота, 24 Вересень 2022 / Published in Батьки і школа, Новини

“Діти та війна. Техніки зцілення” – британська програма, покликана допомогти дітям і дорослим, які пережили такі травматичні події як вимушене переселення, війни, катастрофи, природні катаклізми. Психологині Наталя Подоляк та Олена Божор готують тренерів за цим методом із 2014 року, і мають великий досвід.

Про те, як “Смарт освіта” за підтримки UNFPA допомагає дітям долати психологічні наслідки травматичних подій за методом “Діти та війна”, читайте в статті “Нової української школи”.
ПРО ПРОГРАМУ “ДІТИ І ВІЙНА”

Сімейна та дитяча психологиня Наталя Подоляк під час вебінару перед стартом навчання розповіла,

https://nus.org.ua/articles/ty-pry-svoyemu-rozumi-abo-yak-pratsyuye-programa-rozvytku-psyhologichnoyi-stijkosti-dlya-shkolyariv/

Субота, 24 Вересень 2022 / Published in Новини

Україна дозволила вакцинацію проти COVID-19 дітей віком від п’яти років.

Про це на брифінгу сказав головний санітарний лікар України Ігор Кузін, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, вакцинація дітей від 5 до 11 років здійснюватиметься вакциною Comirnaty від Pfizer.

Наразі Україна очікує відповідної вакцини у спеціальному дозуванні для дітей. Водночас Кузін не уточнив, коли ця вакцина може бути доставлена в Україну.

https://osvita.ua/school/87399/

Субота, 24 Вересень 2022 / Published in Новини

В Україні оновили Типові правила прийому до закладів професійно-технічної освіти.

Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

Зокрема, нововведення стосуються електронного вступу, збільшення повноважень приймальних комісій та гнучкості щодо вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

Так, відтепер правила прийому мають затверджуватися директором закладу не пізніше 1 грудня і вноситися до ЄДЕБО та розміщуватись на сайті закладу.

Приймальні комісії зможуть приймати заяви на вступ в паперовій або електронній формі через електронні кабінети.

https://osvita.ua/news/87403/

Субота, 24 Вересень 2022 / Published in Новини, цікаво знати

Благодійний фонд «Щаслива лапа» запрошує вчителів та учнів долучитись до проведення ІІІ Міжнародного уроку доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

Для участі вчителі мають самостійно у період з 3 по 7 жовтня 2022 року провести з учнями урок, присвячений домашнім та безпритульним собакам та котам.

Під час проведення уроку учителі можуть використати методичні матеріали – ігри, аудіоказки, конспекти інтерактивних уроків, розроблені спеціалістами фонду «Щаслива лапа».

Усі нові та вподобані аудиторією раніше тематичні розробки можна знайти на сайті, щоб використовувати їх онлайн чи завантажити на власний комп’ютер.

https://osvita.ua/school/87404/

Субота, 24 Вересень 2022 / Published in Дошкільна освіта, Новини

Працівників дошкільних закладів запрошують пройти новий фасилітований онлайн-курс «Почути голос дитини: культура демократії в дошкіллі».

Участь у ньому можуть узяти адміністратори, вихователі, практичні психологи, які працюють у дошкіллі.

Слухачі курсу розглянуть практичні аспекти реалізації оновленого Базового компоненту дошкільної освіти, побудови партнерства дитсадка, родини та громади.

https://osvita.ua/news/87405/

Субота, 24 Вересень 2022 / Published in Новини

У школах п’яти регіонів запрацювали «вихователі безпеки», які допоможуть освітянам побудувати для дітей середовище, вільне від булінгу, наркотиків і насильства.

Про це під час брифінгу сказав заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції Ярослав Шанько, повідомляє Укрінформ.

За його словами, наразі до проєкту долучилися 16 громад у п’яти областях.

«Уже підготовлено 17 спеціалістів, які пройшли 4-тижневе навчання у Національній академії внутрішніх справ, і працюють у 49 закладах освіти», – розповів Шанько.

https://osvita.ua/school/87406/

Субота, 24 Вересень 2022 / Published in Новини, цікаво знати

Студент фізико-математичного факультету КПІ ім. Сікорського Ігор Клименко став переможцем всесвітньої студентської премії The Chegg.org Global Student Prize.

Про це повідомили організатори премії.

Так, 17-річний студент отримав титул найкращого студента світу та дочірню нагороду в розмірі 100 тисяч доларів США від Global Teacher Prize як студент, який справив реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і суспільство.

Премія присуджена Ігореві Клименку за розробку квадрокоптерного міношукача.

https://osvita.ua/vnz/87410/ 

Субота, 24 Вересень 2022 / Published in Новини

Українських школярок та студенток запрошують пройти новий навчальний курс Girl Go Circular, присвячений цифровим та підприємницьким навичкам для економіки замкненого циклу.

Проєкт з цифрової освіти Girls Go Circular має на меті заохочення жінок до навчання та роботи в сферах науки, технології, інженерії та математики, тому участь у проєкті можуть узяти дівчата віком від 14 до 19 років.

https://osvita.ua/school/87413/

Субота, 24 Вересень 2022 / Published in Новини

В Україні відкрили доступ до Національного репозитарію академічних текстів.

Відповідні зміни до Регламенту роботи Національного репозитарію академічних текстів затверджені наказом Міністерства освіти і науки.

Відтепер відвідувачі репозитарію нарівні із зареєстрованими користувачами зможуть безоплатно переглядати і завантажувати електронні версії академічних текстів у будь-якому обсязі.

https://osvita.ua/vnz/87421/ 

Неділя, 18 Вересень 2022 / Published in Новини, цікаво знати

Письменник, літературознавець і літературний критик Ростислав Семків каже, що в українських школах домінує вихолощений біографічний метод розповіді про письменників. Часто біографію схематизують, відкидаючи цікаві речі.

“Наприклад, якби Володимир Винниченко жив зараз і поводився в політиці та з жінками так, як він поводився, люди б вважали його негідником. Біографія показує нам авантюриста, інтригана й некомфортну особу. Але, якщо порівняти з його текстами, це важить мізерно мало. Якщо подавати біографію сповна, виявляться деталі, які не вписуються в образ ідеального письменника”, – пояснює літературознавець.

Тому Ростислав Семків пропонує починати говорити з дітьми про письменника з одного чи двох його найкращих творів.

https://nus.org.ua/articles/genialnyj-avtor-i-superechlyva-lyudyna-37-faktiv-pro-vynnychenka-shho-ne-rozkazhut-u-shkoli/

TOP