FORGOT YOUR DETAILS?

Четвер, 14 Березень 2019 / Published in Новини

Кабінет Міністрів України на засіданні 13 березня схвалив законопроект про реформу середньої освіти.

Відповідний проект презентувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Які нововведення передбачає реформа:

  • Введення так званих індивідуальних освітніх траєкторій для дітей з інвалідністю або на домашньому навчанні. Для таких учнів пропонується розробляти індивідуальний навчальний план і проводити річне оцінювання для підтвердження рівня знань.
  • Впровадження вибору шкільних предметів за бажанням. Передбачається, що після реформи в школах з’являться міжкласні групи для вивчення певних дисциплін.
  • Розширення автономії для педагогів у розробці навчальних програм, систем оцінювання та підвищення кваліфікації за рахунок держави.
  • Пропонується ввести збільшені доплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. До всього іншого передбачається, що вчителі проходитимуть педагогічну інтернатуру та курси надання першої допомоги.

https://news.finance.ua/ua/news/-/445548/uryad-shvalyv-reformu-serednoyi-osvity

Четвер, 14 Березень 2019 / Published in Новини

З 1 січня 2019 року ті батьки, які займаються розвитком дитини, мають право на податкові пільги. Про це у своєму Facebook написав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє проект Розвиток дитини.

За словами прем’єра, податкові пільги можуть отримувати батьки, чиї діти відвідують гуртки, дитячі садки та інші програми навчання.

Орієнтовний розмір такої знижки – 18% від сплаченої суми.
http://osvita.ua/school/64020/

Четвер, 14 Березень 2019 / Published in Новини

11-класники вивчатимуть створення ПЦУ та

надання Томосу про автокефалію вже з цього рок

Уже наприкінці цього навчального року 11-класники вивчатимуть історію створення Православної Церкви України та надання Томосу про автокефалію. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки до шкіл, у якому містяться інформаційні матеріали для вчителів щодо висвітлення цього питання для старшокласників.

http://osvita.ua/school/63842/

Четвер, 14 Березень 2019 / Published in Новини

Міністерством освіти затверджений План заходів щодо видання та доставки  підручників для 5, 6, 10, 11 класів закладів загальної середньої освіти та 2 класу Нової української школи в 2019 році. Відповідний наказ підписаний заступником міністра Вадимом Карандієм.

Планується, що після узагальнення потреби у підручниках у квітні-травні відбудеться  процедура закупівлі послуг з видання підручників та укладання відповідних договорів з видавництвами.

Видання та доставка підручників до обласних книжкових баз триватиме з червня до серпня.
http://osvita.ua/school/63998/

Четвер, 14 Березень 2019 / Published in Новини

11-12 квітня 2019 року в Києві відбудеться міжнародна конференція

 «Академічна доброчесність: практичний вимір».

Проведення конференції має на меті узагальнити успішні практики української освітньої спільноти у питаннях академічної доброчесності та якості освіти, а також проаналізувати, які стратегічні та практичні зміни варто здійснити для побудови якісно нової системи освіти України.

Заходи конференції орієнтовані на представників вищої та середньої освіти.

Питання дотримання принципів академічної доброчесності надзвичайно актуальне для освітянської спільноти України, тож конференція «Академічна доброчесність: практичний вимір» надасть чудову можливість ознайомитись з міжнародними практиками та досвідом у боротьбі із плагіатом, а також спілкування із закордонними спікерами.
http://osvita.ua/news/64040/

Понеділок, 04 Березень 2019 / Published in Новини

В Україні проведуть традиційний Global Money Week, під час якого для школярів та студентів організують низку заходів з фінансової грамотності.

Організаторами програми є Інститут модернізації змісту освіти, Національний банк України, Університет банківської справи, агентство USAID, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Незалежна асоціація банків України.

http://osvita.ua/news/63875/

Понеділок, 04 Березень 2019 / Published in Новини
Сьогодні звичайна американська школярка під час нашого візиту у школу невеличкого міста Спрингфілд, що є столицею штату Іллінойс (більшість думає, що столицею є Чикаго, бо воно велике, але ні), поставила мені таке питання щодо України, від якого в мене відібрало мову.

І я, дорослий українець з науковим ступенем та у вишиванці, реально закляк на десяток секунд, перш ніж зміг щось промимрити у відповідь.

Чесно кажучи, ця подія мене настільки вразила, що я вкотре відклав написання посту про фінансування науки в США, і вирішив розповісти Вам про школу, від якої в мене стався цуценячий захват.

Lincoln Magnet School не можна назвати типовою американською школою. Вона характерна тим, що в ній поглиблено вивчають STEM – Science, Technology, Engineering and Mathematics – наука, технології, інженерія, математика. Це щось типу нашого фізмат ліцею, але має певні колосальні відмінності.

http://osvita.ua/blogs/63861/

Понеділок, 04 Березень 2019 / Published in Новини

Видавництво «Ранок» цього року підготувало для 2 класів Нової української школи 13 підручників нового покоління з різних предметів. Підручник «Математика» С. Скворцової та О.Онопрієнко для 2 класу уособлює все найкраще із сучасного курсу математики. Підручник для 1 класу став абсолютним переможцем конкурсу минулого року, його вже перекладено п’ятьма мовами.

Особливістю підручника «Я досліджую світ» Бібік і Бондарчук для 2 класу є органічне поєднання класичного підходу до освіти з новітніми ідеями НУШ.

Підручник «Українська мова та читання» Тимченко і Цепової, що пройшов апробацію в пілотних школах, допоможе сформувати у дитини сучасні компетентності, навчить учитися, критично мислити, логічно міркувати.

«Я досліджую світ» авторів Большакової і Пристінської — це підручник, який спонукає думати, розвиває креативне мислення, емоційний інтелект. Головне, щоб дитина розуміла себе, тоді вона розумітиме світ.

http://osvita.ua/school/63876/

Понеділок, 04 Березень 2019 / Published in Новини

У 2019/2020 навчальному році в Україні буде проведений конкурс «Шкільна бібліотека». Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Метою проведення всеукраїнського конкурсу є залучення дітей до читання, підтримка діяльності бібліотек закладів середньої та позашкільної освіти, а також піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії.
http://osvita.ua/school/63866/

Понеділок, 25 Лютий 2019 / Published in Без категорії, Новини

Міністерство освіти планує збільшити кількість електронних підручників в українських школах. Про це повідомляє прес-служба освітнього відомства.

З цією метою Міністерством освіти підготовлені зміни до плану запровадження Концепції «Нова українська школа», якими передбачено поетапне збільшення як кількості класів, в яких проводиться експериментальна робота, так і кількості електронних підручників, що використовуються в кожному класі. Документ вже винесений для громадського обговорення.

В освітньому відомстві наголошують, що реалізація експерименту надасть можливість дослідити на практиці особливості використання електронних підручників та порівняти їх ефективність з паперовими.

http://osvita.ua/school/reform/63712/

TOP