FORGOT YOUR DETAILS?

Вівторок, 10 Травень 2022 / Published in Новини

Школярка із Рівненщини здобула перемогу у Всеукраїнському конкурсі “Новорічний сувенір”. Про це повідомили у Радивилівському міському Будинку школяра.

“Вітаємо Оксаночку Боярську, вихованку гуртка “Чарівні пальчики” та її керівника Валентину Ківельову з грандіозною, гарною перемогою, І місцем у місті Києві!!! у Всеукраїнському конкурсі “Новорічний сувенір”. Бажаємо з таким же завзяттям і ентузіазмом, з такою ж упевненістю і цілеспрямованістю перемагати у решті конкурсів, боротьбі за свою мрію!”, – йдеться у повідомленні.

http://www.visti.rovno.ua/news/peremohu-u-vseukrainskomu-konkursi-zdobula-shkolyarka-iz-rivnenshchini 

Вівторок, 10 Травень 2022 / Published in Новини, цікаво знати

Міністр освіти і науки розробили 6 проєктів із високим пріоритетом і горизонтом імплементації до початку нового навчального року або навіть швидше. До них належать цифрові девайси для освіти, вступна кампанія 2022, видання підручників і посібників для Нової української школи, відкриття освітніх хабів за кордоном, розширення парку шкільних автобусів для закладів загальної середньої освіти, розвиток STEM-освіти у Новій українській школі».

Також розроблено ще 5 важливих проєктів, які можуть бути імплементовані впродовж 1-2 років:

https://mon.gov.ua/ua/news/mon-prezentuvalo-proyektni-propoziciyi-dlya-virishennya-nagalnih-problem-ukrayinskoyi-osviti-u-voyennij-ta-pislyavoyennij-periodi

П’ятниця, 06 Травень 2022 / Published in Інклюзія, Новини

Кабінет Міністрів розширив перелік завдань, які мають виконувати інклюзивно-ресурсні центри у період дії воєнного стану. Про це йдеться в ухвалених змінах до Положення про інклюзивно-ресурсні центри щодо розширення кола завдань на період дії воєнного стану. Так, в умовах воєнного стану інклюзивно-ресурсні центри мають здійснювати супровід внутрішньо переміщених осіб з особливими інклюзивними потребами.

Серед нових завдань, що поставили перед ІРЦ, проведення комплексної оцінки та здійснення системного кваліфікованого супроводу осіб з особливими освітніми потребами, які вимушено змінили місце проживання або здобувають освіту з використанням технологій дистанційного навчання, та надання інформаційної підтримки батькам таких дітей щодо закладів, у яких дитина може продовжувати навчання та отримувати інші додаткові послуги.

https://osvita.ua/school/inclusive_education/86367/

П’ятниця, 06 Травень 2022 / Published in Новини

Міністерством освіти і науки надані роз’яснення щодо підсумкового оцінювання школярів наприкінці цього навчального року.

Відповідні рекомендації рекомендації щодо окремих питань завершення навчального року затверджені наказом Міносвіти.

Рекомендації містять поради щодо проведення школами семестрового і річного оцінювання учнів.

https://osvita.ua/school/86369/ 

П’ятниця, 06 Травень 2022 / Published in Новини

На вимогу освітян і батьків випускників тривалість національного мультимедійного тесту ЗНО буде продовжена до 120 хвилин. Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, після оприлюднення демонстраційного варіанту мультитесту педагоги та батьки вступників одноголосно зазначили, що відведеного на виконання трьох блоків завдань часу замало.

«За моїм дорученням Український центр оцінювання якості освіти проаналізував перебіг демонстраційного тесту в онлайн-середовищі та відведений час на завдання. Комісія підтвердила, що певна частка учасників не встигає виконувати останні завдання тесту», – зазначив Сергій Шкарлет.

https://osvita.ua/test/86377/

П’ятниця, 06 Травень 2022 / Published in Новини

Коли батькам чи іншим законним представникам дітей-переселенців подавати документи для зарахування в перший клас? Які документи подавати, де дізнатися, чи зарахована дитина до закладу освіти? Як відновити висновок інклюзивно-ресурсного центру? Відповіді на ці питання підготували в Службі освітнього омбудсмена.

Держава гарантує здобуття загальної середньої освіти в закладі тієї територіальної громади, де зареєстрована особа, зокрема внутрішньо переміщених дітей, за найбільш безпечною для дитини формою навчання.

https://osvita.ua/school/86392/ 

П’ятниця, 06 Травень 2022 / Published in Новини

Для вступу на перший курс бакалаврату абітурієнти зможуть подавати результати зовнішнього незалежного оцінювання за три попередні роки.

Про це йдеться Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році, що затверджений Міністерством освіти і науки.

Так, для конкурсного відбору вступники зможуть використати бали зовнішнього незалежного оцінювання 2019–2021 років з трьох конкурсних предметів.

«Результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019–2021 року з української мови та літератури або української мови, математики та історії України за бажанням вступника можуть бути зараховані замість відповідних предметів національного мультипредметного тесту, якщо різниця балів національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмету не перевищує 15 балів», – йдеться у документі.

П’ятниця, 06 Травень 2022 / Published in Новини

В Україні вилучатимуть пропагандистську російську літературу з бібліотечних фондів.

Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики. У міністерстві зазначили, що пропаганда – це небезпечна зброя. «Сьогодні російська брехня отруює все навкруги. Маємо всіма способами боротись із цим явищем», – підкреслили у відомстві. За словами заступниці міністра культури Лариси Петасюк, наразі міністерство визначило чіткі критерії, за якими російська література буде вилучена з українських бібліотечних фондів.

«Ми підходимо до цього питання ретельно і виважено. Сподіваємось, що все це позитивно вплине на розвиток українського книговидавництва», – зазначила Лариса Петасюк.

https://osvita.ua/news/86402/

П’ятниця, 06 Травень 2022 / Published in Новини

Європейський центр сучасних мов при Раді Європи створив сайт для підтримки мовної інтеграції українських переселенців.

На ньому представлено дев’ять інструментів, які можна використовувати для адаптації дітей до нового середовища та шкіл.

Інструменти перекладені мовами сусідніх країн, що приймають найбільшу кількість вимушених переселенців з України: угорською, польською, румунською, словацькою та чеською.

https://osvita.ua/news/86404/

Середа, 04 Травень 2022 / Published in Інклюзія, Новини
Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека
Інклюзивна освіта: новини літератури (1 кв. 2022 р.)

Завантажити файл у форматі PDF

 

TOP