FORGOT YOUR DETAILS?

Вівторок, 02 Липень 2019 / Published in Новини

Ключовим питанням цьогорічного ЕдКемпу є збереження й розвиток реформи Нової української школи в умовах трансформації політичного поля. Олександр Елькін, засновник руху EdCamp Ukraine та радник Міністерки науки й освіти переконаний: щоб реформа була успішною, недостатньо зусиль самих лише освітян, чиновників і депутатів. «Реформа освіти потребує праці й уваги лідерів думок в інших галузях, громадських діячів, батьківства і самих дітей. Телезірки ж, долучаючись до освітньої кампанії, стають промоутерами та промоутерками ідей НУШ на широкий загал та додають власну експертизу до складових реформи».

17_rel_Зірки підтримують EdCamp 2019_UA

Четвер, 27 Червень 2019 / Published in Новини

Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України пропонує започаткувати в Україні проведення спортивно-масового заходу серед школярів «Cool Games». Відповідний проект регламенту змагань оприлюднений для громадського обговорення.

За визначенням авторів документа, метою проведення всеукраїнських змагань є впровадження інноваційних підходів до проведення уроків фізичної культури та залучення до систематичних занять фізичною культурою та подальшої популяризації здорового способу

https://osvita.ua/school/64930/

Четвер, 27 Червень 2019 / Published in Новини

Міністерством освіти розроблений проект Положення про дуальну форму здобуття вищої та фахової передвищої освіти. Проект документа оприлюднений для громадського обговорення.

Дуальна форма здобуття освіти у закладах вищої та фахової передвищої освіти передбачає здобуття освіти, шляхом поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях (далі – суб’єкти господарювання) для набуття певної кваліфікації на основі договору.

Автори проекту документа зазначають, що метою впровадження дуальної форми здобуття освіти є підвищення якості професійної підготовки здобувачів освіти.

https://osvita.ua/vnz/64939/ 

Четвер, 27 Червень 2019 / Published in Новини

Бажаєте, щоб Ваша дитина заговорила англійською вільно? А чи знаєте Ви, що для гарантованого результату необхідні всього дві умови: весела та невимушена атмосфера, яка сприяє швидкому засвоєнню матеріалу;
занурення в мовне середовище: через те що у більшості дітей розвинена асоціативна пам’ять, слова, які вони вивчили при щоденному спілкуванні, запам’ятовуються швидше та надовго.
https://osvita.ua/abroad/language/english-england/64945/

П’ятниця, 14 Червень 2019 / Published in Новини

Міністр освіти Лілія Гриневич заявила про необхідність відходу від єдиної тарифної сітки, яка породжує величезну різницю в оплаті праці між молодими і досвідченими вчителями, між дошкільниками, майстрами та вчителями. Про це вона сказала перебуваючи у Винницькій області.

За її словами, Міністерство освіти вже підготувало реформу оплати праці в освітній сфері.

«Суть реформи в тому, що ми не лише загалом підвищуємо зарплату, але й вирівняємо ці величезні дисбаланси. Ну, наприклад, у нас надзвичайно низька зарплата дошкільників, хоча їхня робота не простіша за вчительську. Чи різниця між молодим і досвідченим учителем. Коли молодий спеціаліст приходить у школу, він має мінімальну зарплату. Залишившись на декілька років, вчитель йде. Тому ми й задумали зробити цю зміну», – сказала Лілія Гриневич.
https://osvita.ua/school/64860/

Четвер, 13 Червень 2019 / Published in Новини

Міністерством освіти розроблений порядок замовлення, виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту. Проект документа винесений для громадського обговорення.

Порядок, зокрема, визначає механізм видачі документів про початкову освіту.

Передбачається, що документи про початкову освіту видаватимуться батькам випускників і міститимуть інформацію щодо здобуття учнем початкової освіти.
https://osvita.ua/school/reform/64757/

Четвер, 13 Червень 2019 / Published in Новини

Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2020» буде проведено у номінаціях «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта» і «Хімія». Відповідний наказ про проведення конкурсу підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Конкурс традиційно відбуватиметься у три тури. Проведення першого заплановано на листопад.

Реєстрація педагогічних працівників для участі в конкурсі триватиме з 16 вересня до 06 жовтня 2019 року.

https://osvita.ua/school/64816/ 

Четвер, 13 Червень 2019 / Published in Новини

Міністерство освіти і науки України опублікувало електронні переліки навчальної літератури, що рекомендована для використання у закладах освіти у 2019/20 навчальному році. Відповідний лист підписаний заступником міністра Вадимом Карандієм.

У Міносвіти звертають увагу на те, що переліки навчальної літератури постійно доповнюватимуться новими назвами навчально-методичних посібників за результатами розгляду відповідних предметних комісій Науково-методичної ради з питань освіти та оновлюватимуться з урахуванням терміну дії грифів, наданих навчальній літературі.
https://osvita.ua/school/64843/
 

Четвер, 13 Червень 2019 / Published in Новини

У перехідний період для нової редакції українського правопису установи можуть самостійно ухвалювати рішення про використання його норм. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу Міністерства освіти та науки.

«Із 3 червня рекомендовано застосовувати норми нової редакції правопису. Водночас зараз триває перехідний період, тому кожна установа може сама приймати рішення щодо переходу на нову редакцію. Конкретний план імплементації правопису в усі сфери життя наразі розробляється», – повідомили у Міносвіти.
https://osvita.ua/news/64848/

Четвер, 13 Червень 2019 / Published in Новини

Міністерством освіти розроблений проект Державного стандарту базової середньої освіти. Проект документа оприлюднений з метою його громадського обговорення.

Державний стандарт, у разі його ухвалення урядом, застосовуватиметься з 1 вересня 2022 року для учнів, які навчатимуться за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти.

Новий стандарт визначає вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей школярів впродовж навчання у 5-9 класі.
https://osvita.ua/school/reform/64845/

 

TOP