FORGOT YOUR DETAILS?

Субота, 15 Лютий 2020 / Published in Новини

Розяснення Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки щодо оплати праці вчителів, які ведуть індивідуальне навчання, якщо в окремі дні тижня заняття не проводилися з незалежних від працівників причин.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 № 8 затверджено Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти.

Пунктом 1 розділу V «Оплата праці педагогічних працівників, які здійснюють навчання здобувачів освіти за індивідуальною формою» Положення встановлено, що оплата праці педагогічних працівників закладів освіти за проведення занять за індивідуальною формою здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання, здійснюється відповідно до законодавства у сфері освіти. Одним із актів, які регулюють питання оплати праці педагогічних працівників закладів освіти, є Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102 (далі – Інструкція).

https://osvita.ua/school/70505/

Субота, 15 Лютий 2020 / Published in Новини

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрямування додаткових 2,2 млрд для виплати заробітних плат вчителям, що дозволить місцевій владі сплачувати повні надбавки вчителям за престижність праці, а також премії. Про це повідомила міністр освіти Ганна Новосад, коментуючи урядове рішення.

За словами міністра, виплата коштів педагогам вперше здійснюватиметься із розрахунку реальної кількості учнів, а не за торішніми даними.

https://osvita.ua/school/70533/

Субота, 15 Лютий 2020 / Published in Новини

Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством освіти і науки проведуть апробацію проекту Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання дітей.

Пілотування проекту триватиме з 17 лютого до 17 червня 2020 року.

До апробації соціальної послуги будуть долучені 19 закладів, установ та організацій, у тому числі закладів соціального захисту населення, освіти, громадських організацій Вінницької, Дніпропетровської, Харківської областей.

https://osvita.ua/school/70530/

Субота, 15 Лютий 2020 / Published in Новини

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про перерозподіл з державного бюджету на місця 1,4 млрд грн на розвиток Нової української школи. Відповідна постанова прийнята під час урядового засідання.

Кошти будуть спрямовані на закупівлю обладнання та матеріалів для початкових класів і пілотних шкіл, а також на розвиток учителів.

За словами міністра освіти Ганни Новосад, реформа НУШ є одним із основних пріоритетів нашого уряду.

https://osvita.ua/school/nus/70538/

Субота, 15 Лютий 2020 / Published in Новини

Громадська організація «Зелене серце Карпат» видала безкоштовну онлайн книжку-посібник для дітей «Врятуй світ! Все починається з тебе».

Автори онлайн посібника розповідають дітям старшого дошкільного та молодшого шкільного віку про вплив сміття на здоров‘я людини та на цілий світ.

За словами авторів посібника, саме в дитинстві формуються уявлення про світ і про власну роль у ньому. Тому важливо, щоб дитина навчилася дбати про своє здоров‘я і розуміла зв‘язок між ним та станом довкілля.

https://osvita.ua/school/70565/

Неділя, 02 Лютий 2020 / Published in Новини

Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я звернулись до голів обласних державних адміністрацій з проханням продовжити роботу освітян і медиків у проведенні заходів з імунізації дитячого населення. Відповідний спільний лист двох відомств надісланий на адреси облдержадміністрацій.

За інформацією міністерств, в Україні третій рік поспіль продовжується епідемічний підйом захворюваності на кір.

«Головна причина затяжного епідемічного процесу – низьке охоплення профілактичними щепленнями дитячого населення проти кору в попередні роки. Більше 10 років у країні в середньому охоплювалося профілактичними щепленнями проти кору – менше 6092 дітей. Відповідно, накопичилась значна кількість сприятливого до кору населення», – йдеться у листі.

http://osvita.ua/school/69925/

Неділя, 02 Лютий 2020 / Published in Новини

У Верховній Раді зареєстрований законопроект щодо заборони використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, в українських школах усіма учасниками навчально-виховного процесу.

Ініціатором законопроекту є член депутатської фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.

За словами автора законопроекту, проект документа розроблений з метою допомогти дітям зосередитись на заняттях, навчитись спілкуватися один з одним і скоротити використання соціальних мереж.

http://osvita.ua/school/69912/

 

Субота, 25 Січень 2020 / Published in Новини

Закон «Про повну загальну середню освіту», який був прийнятий парламентом, надає можливість проведення додаткових занять у школі з учнями, які мають невисоку успішність. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

За її словами, відповідна норма була додана до законопроекту після оприлюднення результатів міжнародного дослідження PISA.

«Тобто, фактично ми даємо право на таке собі «узаконене репетиторство» в публічних школах, яке буде оплачуватися за рахунок державних коштів», – зазначила міністр.

Разом з тим, вона не змогла дати точної відповіді, як працюватиме механізм проведення таких додаткових факультативних занять, і які учні зможуть їх відвідувати.

https://osvita.ua/school/69686/ 

 

Субота, 25 Січень 2020 / Published in Новини

Проблеми й труднощі шкільної освіти в Україні підіймаються доволі часто й стосуються глобальних питань. Можливо, тому все, що стосується позашкільної освіти, громадськість сприймає як другорядне та менш важливе.

Однак це жахлива помилка, оскільки позашкільна освіта має велике значення для розвитку творчості й нестандартних навичок наших дітей. Більше того: до даної сфери залучена велика кількість талановитих педагогів та інших працівників, чиї інтереси лишаються поза межами загальної уваги.

До позашкільної освіти належить уся інфраструктура, що займається творчим, фізичним та інтелектуальним розвитком молоді. Для широкого загалу усе це більш відоме, під узагальненою назвою «гуртки», більшість з яких розташовуються у школах мистецтв чи будинках культури.

https://osvita.ua/blogs/69700/

Субота, 25 Січень 2020 / Published in Новини

В Україні стартував проект «Відкривай Україну: Ідентифікація», який навчає підлітків командній співпраці, комунікації, роботі з ідеями, лідерству та проектному менеджменту. Організатором проекту є Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну».

Метою проекту є навчання дітей втілювати задуми і змінювати цим свої школи, міста та країну.

Проект «Відкривай Україну: Ідентифікація» складається з кількох етапів. Спочатку учні 7-11 класів формують команду, обирають ментора (вчителя), досліджують проблеми свого міста та генерують ідею проекту. Наступним етапом є реалізація ідеї у своєму населеному пункті.

У півфіналі проекту в усіх обласних центрах відбудуться фестивалі освітніх інновацій «Освітній хайп», де оберуть переможця від області.

https://osvita.ua/school/69715/

TOP