FORGOT YOUR DETAILS?

Четвер, 02 Грудень 2021 / Published in Новини

Кабінет Міністрів ухвалив зміни до загального порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це повідомили  у Міністерстві освіти і науки. У відомстві зазначають, що внесення змін до порядку дозволить актуалізувати цей документ, увідповіднити його до нових реалій проведення іспитування, зокрема й в умовах карантину із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО. Також документом визначено механізм залучення представників закладів до проведення тестування та інших випробувань із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО.

https://osvita.ua/test/85095/

Четвер, 02 Грудень 2021 / Published in Новини

Українська команда у складі 9 школярів виборола на Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики 9 медалей: 1 золоту, 3 срібних і 5 бронзових.
Про це повідомила наукова співробітниця Інституту модернізації змісту освіти МОН Оксана Вернидуб у коментарі Громадському.Вона розповіла, що цьогоріч олімпіаду організовувала Колумбія, але через карантинні обмеження вона відбулася в «гібридному» форматі.«Так, основне журі працювало там, а паралельно з ним роботи перевіряли в Україні. Самі учасники також працювали у своїх країнах. Українська команда зібралася на базі лабораторії Малої академії наук у Києві», – розповіла Оксана Вернидуб.

https://osvita.ua/school/85100/

Четвер, 02 Грудень 2021 / Published in Новини

Конкурсна пропозиція – це пропозиція закладу вищої освіти, щодо кількості місць для прийому вступників на певну спеціальність. Вона може бути відкритою, фіксованою або небюджетною. Розподіл місць державного замовлення (тобто бюджетних місць) між закладами вищої освіти здійснюється на умовах відкритої та фіксованої конкурсної пропозиції. Відкрита конкурсна пропозиція та адресне розміщення державного замовлення.

https://osvita.ua/consultations/bachelor/65232/

Четвер, 02 Грудень 2021 / Published in Новини

Профорієнтація має стати повноцінною частиною навчальної програми у школах.

Про це сказав заступник міністра освіти Ігор Гарбарук під час онлайн-заходу «Майстерня з профорієнтації», який відбувся у межах Всеукраїнського тижня професійної освіти.

За його словами, якісна профорієнтація у школі здатна в кілька разів підвищити популярність робітничих професій.

https://osvita.ua/school/85107/ 

Четвер, 02 Грудень 2021 / Published in Новини

Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час Національного освітнього форуму «Нова українська школа 2021: синергія, інтеграція, менеджмент».

За його словами, наразі необхідно перебудовувати систему підготовки вчителів.

«Сьогодні зберігається потреба у розробленні програм підвищення кваліфікації вчителів Нової української школи, необхідність докорінної перебудови системи підготовки вчителів, окремі аспекти якої вже втілюються в життя, зокрема – педагогічна інтернатура, академічна мобільність, можливість стажування в закладах інших країн тощо», – пояснив Сергій Шкарлет.

Також, за словами міністра, окремої уваги потребує запровадження сертифікації вчителів.

https://osvita.ua/school/85134/

Четвер, 02 Грудень 2021 / Published in Новини, цікаво знати

У першому класі діти часто вчать алфавіт, наспівуючи літери. А психологи радять запам’ятовувати великий обсяг інформації, вигадуючи ритм і риму. А ще буває таке, що ви “заслуховуєте” пісню настільки, що не помічаєте, як вивчили її слова…

Так, у дослідженні “Музичний спосіб вивчення англійської мови як інноваційний метод посилення комунікативної компетентності” йдеться про те, що, слухаючи музику, дитина “вживається” в музичні образи, “будує” асоціації, почерпнуті з її життя. Важливо те, що сприйняття музики може відбуватися як на свідомому (зазвичай діти фіксують свою увагу на одній стороні музичного образу – ритмі, тембрі, динаміці, ладі), так і на підсвідомому рівні.

“Нова українська школа” зробила добірку пісень на слова українських поетів, аби зацікавити учнів і полегшити вивчення віршів.
https://nus.org.ua/articles/vchyty-virshi-legko-44-pisni-na-slova-ukrayinskyh-poetiv/

Середа, 01 Грудень 2021 / Published in Новини, цікаво знати

ГО “Смарт освіта” випустила сьомий епізод подкасту “Дофамін для освіти”. У цьому випуску співзасновниця організації Оксана Макаренко говорить із СЕО та співзасновником студії онлайн-освіти EdEra Іллею Філіповим про переваги, недоліки та можливості онлайн-навчання.Обговорення питань:

Онлайн-освіта: що це таке й чому вона конкурує з ютюбом; Змішане навчання, різниця онлайн-навчання в багатих і бідних країнах та навчання через смартфони;  Яким має бути онлайн-навчання для дітей різного віку;  Що дає вчителю для онлайн-навчання знання англійської;

Інструменти та методики для онлайн-освіти; Як оцінювати та персоналізувати дистанційне навчання;  Формула любові до навчання від Іллі Філіпова.

https://nus.org.ua/news/yak-zrobyty-onaljn-navchannya-tsikavym-ta-efektyvnym-sluhajte-podkast-dofamin-dlya-osvity/ 

 

Середа, 01 Грудень 2021 / Published in Батьки і школа, Новини

Повернути радість в освіту — із таким завданням із 7 до 18 грудня 2021 року відбудеться Національний EdCamp для радості «Тримай п’ять, освіто!». Це онлайн-подія для дорослих, які працюють із дітьми, учительства, батьківства і всіх, хто шукають шляхи до радості в цей непростий час пандемії, карантинів та дистанційного навчання.

У програмі події — онлайн-зустрічі зі всесвітньо відомими науковцями, освітянами, психологами, лідерами думок, які досліджують в різних аспектах феномен радості і знають, як її повернути і  розвивати. А також — практичні заняття, корисні вправи, кола взаємопідтримки та участь у відеофлешмобі для вчительства — у коротеньких відео освітянам пропонують назвати п’ять речей у своїй роботі, котрі дарують радість.

завантажити файл у форматі pdf

 

Неділя, 14 Листопад 2021 / Published in Новини

30 листопада в навчальних закладах пройде Всеукраїнський день добрих справ. #ЩедрийВівторокДіти — міжнародна ініціатива в рамках глобального руху #ЩедрийВівторок (#GivingTuesday), направлена на популяризацію благодійності та формування культури добрих справ серед дітей і підлітків.

Навчальні заклади з усіх областей України беруть участь в акції, влаштовують благодійні ярмарки, аукціони та реалізують безліч креативних ідей. Діти допомагають притулкам, збирають ть гроші на благодійність, дарують увагу стареньким та багато іншого.

Учасників ініціативи чекають багато крутих активностей: корисні онлайн майстер-класи, надихаючі зустрічі із зірками, тематичні флешмоби та конкурс, де можна виграти цінні призи.

Урок_Доброти_презентація_для_сесії

 ТЕКСТ ДЛЯ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

 

Субота, 13 Листопад 2021 / Published in Новини, цікаво знати

В Україні з’являються величезна кількість освітніх установ, які спеціалізуються на підготовці до міжнародних екзаменів, серед найбільш популярних – Cambridge English, IELTS. Сьогодні сертифікати отримують не лише випускники задля вступу до вищих навчальних закладів за кордоном, але і школярі та вчителі.

Читайте в статті “Нової української школи” про таке:

  • які переваги дає підготовка до екзаменів та навіщо потрібні сертифікати
  • що таке підготовчі центри Cambridge English та як відкрити такий на базі школи;
  • лайфхаки для центрів підготовки;
  • відгуки педагогів, які працюють у центрах, й успіхи учнів, які там навчаються.
  • https://nus.org.ua/articles/pidgotovchi-tsentry-cambridge-english-yak-nymy-mozhut-staty-shkoly-j-shho-tse-daye/
TOP