FORGOT YOUR DETAILS?

Понеділок, 11 Січень 2021 / Published in Новини

Рік, що минає, складно назвати простим. Він приніс чимало кардинальних змін в організацію навчання в усьому світі. Україна показала непогані результати, запустивши однією з перших дистанційне навчання. Натомість, частина запланованих реформ так і лишилася на папері, а в деяких напрямах були зроблені навіть кроки назад.

Тож згадаймо, яким був 2020 рік для української освіти – “Нова українська школа” пропонує ретроспективу значимих подій цього року.

ПАНДЕМІЯ
ЗМІНИ В МОН
РЕФОРМА НУШ
ІНШІ ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ Й НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТАХ

https://nus.org.ua/articles/pidsumky-roku-shho-stalosya-z-ukrayinskoyu-osvitoyu-u-2020-mu/

Понеділок, 11 Січень 2021 / Published in Новини

Інститут модернізації змісту освіти пропонує вчителям початкових класів узяти участь в анонімному опитуванні «Успіхи і проблеми інноваційних змін у початковій школі».

Опитування проводять з метою підвищення якості шкільної освіти, а також оперативного реагування на потреби й запити вчителів Нової української школи.

За інформацією інституту, участь учителів-практиків в опитуванні сприятиме налагодженню тісної співпраці щодо впровадження Концепції НУШ у шкільну практику початкової школи з урахуванням реального стану справ.

https://osvita.ua/school/78933/

Понеділок, 11 Січень 2021 / Published in Новини

Мінекономіки нещодавно затвердило нові професійні стандарти вчителя початкових класів, вчителя закладу загальної середньої освіти та вчителя з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста).
Ще до появи міністерського варіанту автор цих рядків запропонував власне бачення професійного стандарту вчителя. 

Загальні професійні компетенції вчителя через призму сегментних і комплексних (знання, здатності та ставлення) дескрипторів профілю

А. Протокольний зміст профілю (передбачає опосередковані вимірювання – див. у додатку)

УЧИТЕЛЬ:

 

Понеділок, 11 Січень 2021 / Published in Новини, Особлива дитина

Майже кожна друга школа в Україні навчає дітей з особливими освітніми потребами.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, на початку 2020/21 навчального року в інклюзивних класах почали навчатися понад 25 тисяч школярів.

«Загалом у школах створено 18 687 інклюзивних класів. Цього навчального року майже 43% від загальної кількості шкіл організували інклюзивне навчання. Тобто майже кожна друга школа в Україні навчає дітей з особливими освітніми потребами. Звичайно, цей показник має сягати 100%, і ми рухаємося в цьому напрямку», – зазначив міністр.

https://osvita.ua/school/78946/

Понеділок, 11 Січень 2021 / Published in Новини

У переважній більшості шкіл цей навчальний рік відбувається у форматі змішаного навчання, коли практикують поєднання різних режимів роботи (онлайн та аудиторна) у різних класах чи в різний часу.

Непросто вибрати конкретну комбінацію, яка найкраще підійде для умов, особливостей та обмежень закладу, класу, колективу вчителів і родинної спільноти. А для онлайнової частини змішаного навчання потрібно обирати синхронний чи асинхронний режим взаємодій. Розглянемо їхні особливості докладніше.

Які переваги та недоліки цих форматів навчання?
Організаційні моменти та консультації
Практичне закріплення вивченого

https://osvita.ua/school/method/78950/&nbsp

 

Неділя, 03 Січень 2021 / Published in Новини

Шановні користувачі! Новий  2021 рік “Освітній навігатор”  розпочинає  статтею доктора філологічних наук, професора кафедри україністики Познанського університету імені Адама Міцкевича (Польща), нашого земляка Ярослава Поліщука про дитячі оповідання М.Коцюбинського “Світ дитинства у творах Михайла Коцюбинського”. Читайте і використовуйте в роботі.

http://navigator.rv.ua/wp-admin/post.php?post=6578&action=edit

Неділя, 03 Січень 2021 / Published in Новини

Щиросердечно вітаю  вас з  Новим роком та світлим Різдвом Христовим!

Хай панує у душах Віра, Надія та Любов.

Хай рік прийдешній і різдвяні свята – вісники оновлення, віри у диво та здійснення мрій будуть щасливими для кожного і для всієї України, принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому .

Щасливих і веселих свят!

Понеділок, 28 Грудень 2020 / Published in Новини

Інститут модернізації змісту освіти та Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів» 2021 року проведуть Всеукраїнський відкритий марафон з української мови імені Петра Яцика в дистанційному форматі.  Участь у ньому зможуть узяти учні 3-х – 11-х класів, учні закладів професійно-технічної освіти, студенти та курсанти закладів фахової передвищої та вищої освіти. Про це в коментарі Освіта.ua повідомила начальник відділу організації масових заходів та інформаційно-аналітичної роботи ІМЗО Олена Артеменко.

За її словами, 2021 року з міркувань епідемічної безпеки конкурс не буде проведено в традиційному форматі.

https://osvita.ua/news/78391/

Понеділок, 28 Грудень 2020 / Published in Новини

Успішне проходження сертифікації має бути зараховано як проходження атестації педагогічним працівником. Про це йдеться у відповідному листі-роз’ясненні МОН.

Згідно з Законом “Про повну загальну середню освіту”, успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.

Водночас, згідно із зазначеним вище Законом, керівник школи зобов’язаний сприяти проходженню педагогами атестації та сертифікації.

Наголошуємо, що успішне проходження вчителем початкових класів сертифікації, що підтверджено відповідним сертифікатом, є достатньою підставою для прийняття атестаційною комісією рішення про присвоєння йому наступної кваліфікаційної категорії чи наступного педагогічного звання та/або підтвердження наявної вищої кваліфікаційної категорії чи наявного педагогічного звання. Даний процес не потребує надання жодних додаткових документів чи проведення будь-яких заходів, пов’язаних із вивченням діяльності педагога.

https://mon.gov.ua/ua/news/uspishna-sertifikaciya-zarahovuyetsya-yak-prohodzhennya-atestaciyi-pedagogom-rozyasnennya-mon

Понеділок, 28 Грудень 2020 / Published in Новини

Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року розпочнеться 5 січня і триватиме до 19 січня включно. Зареєструватись для участі в пробному ЗНО можна буде на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Через епідеміологічні загрози у 2021 році кожен учасник/кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Результати пробного ЗНО 2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайті УЦОЯО, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня.

https://mon.gov.ua/ua/news/reyestraciya-na-probne-zno-2021-rozpochnetsya-5-sichnya-testuvannya-vidbudutsya-10-kvitnya

TOP